Kuchnia twoich marzeń – retro czy nowoczesna?

Kuchnia, jedno z najważniejszych pomieszczeń w mieszkaniu. Mała, średnia lub duża. Otwarta na pokój dzienny lub zamknięta w odrębnym pomieszczeniu. Każda wymaga odpowiedniej aranżacji oraz doboru optymalnych sprzętów. Funkcjonalne i estetyczne urządzenie kuchni jest bardzo ważne, ponieważ w rzeczonym pomieszczeniu spędza się naprawdę wiele czasu i wypełnia się ogrom domowych obowiązków. Warto zapewnić sobie przy nich komfort.

Kuchnia retro, a może nowoczesna?
kuchnia - retro czy nowoczesna?
Projektowanie wnętrz kuchennych trzeba rozpocząć od podjęcia decyzji, w jakim stylu chce się urządzić posiadane pomieszczenie. Pole manewru jest naprawdę ogromne, ponieważ trendy kuchenne są niezwykle zróżnicowane. Zwolennikom prostych i pozbawionych ozdób rozwiązań z pewnością przypadnie do gustu kuchnia urządzona w stylu nowoczesnym. Ten trend pasuje w równym stopniu do kuchni dużych, jak też do aneksów kuchennych czy malutkich kuchni otwartych. Kuchnia retro lub zaprojektowana w stylu prowansalskim to optymalny pomysł w przypadku osób zafascynowanych dawnymi latami i historią. Meble w stylu retro nadają pomieszczeniu nieco tajemniczego a zarazem sielskiego klimatu, który można potęgować licznymi dodatkami i dekoracjami. W dużych miastach, jak Gdynia, bez trudu znajdzie się sklepy z dodatkami do domu, gdzie zakupi się wiele pięknych ozdób.

A może aranżacje wnętrz z projektantem?

W ostatnich latach popularne stało się korzystanie z usług specjalistów przy podobnych pracach. Aranżacja kuchni może być naprawdę łatwa jeżeli będzie nad nią czuwał profesjonalny projektant. Dysponując rozległą wiedzą, znający rynek oraz posiadający niezwykłe wyczucie – z pewnością doradzi optymalne rozwiązanie dla danej kuchni, wystarczy mu tylko zdradzić swoje preferencje. Następnie będzie czuwał nad przebiegiem prac: zamawianiem mebli, wykańczaniem ścian oraz podłóg, doborem funkcjonalnych sprzętów oraz kuchennych akcesoriów. Wsparcie może być kompleksowe, co dla zleceniodawcy wiąże się z ogromnym komfortem i pomocą. Dzisiaj zatrudnienie takiego projektanta nie powinno być trudne, ponieważ funkcjonuje wiele podobnych firm. Trójmiasto, Warszawa, Poznań – w największych ośrodkach na rynku usług panuje znaczna konkurencja. Dzięki temu osoby zdecydowane na to rozwiązanie mogą dopasować optymalne usługi do swoich potrzeb. Warto umówić się w biurze projektowym, aby zapoznać się z ofertą albo zapytać, jak wygląda taka usługa. To z pewnością pomoże podjąć decyzję, czy aranżacją kuchni zająć się samodzielnie czy zapewnić sobie pomoc.