Kolory roku 2017

Szukasz inspiracji do wykończenia właśnie zakupionego mieszkania? A może chcesz wprowadzić kilka drobnych zmian w aktualnej aranżacji? Sprawdź jakie kolory będą modne w aranżacji wnętrz w 2017 roku.

Bliżej ziemi – dzięki kolorom we wnętrzu
Przewodnim motywem przeważających zestawień jest natura. Projektanci przewidują, że w tym sezonie będziemy stawiać na stonowane barwy, które kojarzą się z przyrodą, a zastosowane we wnętrzach pozwolą się odstresować. Jednakże odważny projektant podpowie jak połączyć kolory ziemi z intensywnymi, na przykład czerwonym czy liliowym, tak by osiągnąć wyjątkowo modny i oryginalny efekt, inspirowany kulturą etniczną. W tym sezonie warto szukać także kolorów inspirowanych wyrazistymi kwiatami i egzotycznymi owocami.

Spokojny spacer po lesie
W tym zestawieniu dominować będzie modna zieleń i szarości. To zestawienie, które również należy przełamać wyrazistym akcentem. Paleta leśnych kolorów świetnie sprawdzi się w domowym spa.

Nowoczesne zestawienia kolorystyczne
Na ten sezon stworzono także specjalną paletę kolorów dla tych, którym projektowanie wnętrz Gdynia kojarzy się z wyrafinowanymi aranżacjami. W tym zestawieniu znaleźć można ciemny granat, odcienie brązu i mętny oliwkowy. Drugą paletą w tej kategorii jest zestawienie pasteli – róż i błękit, wzmocnione żółtym i zielonym. Wielbiciele miliminalistyczny wnętrz z pewnością ucieszą się z faktu, że wciąż modne są biało-czarne aranżacje wnętrz Gdańsk. Surowość pomieszczeń można przełamać jaskrawym różem bądź żółcią.
Nowoczesne zestawienie kolorystyczne

Szary denim – harmonia we wnętrzu
Denim to wśród kolorów proponowanych na 2017 rok prawdziwy must have – po ten kolor sięgają dekoratorzy wnętrz szukając idealnego wykończenia ścian. Zaletą szarego denimu jest jego uniwersalność, ale także prostota i świeżość. To kolor, który niesie w sobie wiele ukrytych znaczeń dotyczących nowego podejścia do aranżacji wnętrz – harmonia, połączenie z naturą, życie w nowym świetle. Jednocześnie na ten sezon proponuje się kilka palet farb, idealnie dopełniających szary denim, wydobywających jego głębię i sprawiających, że staje się on piękną dominantą w każdym wnętrzu.

W poszukiwaniu inspiracji kolorystycznych na tej sezon warto odwiedzić Trójmiasto. W tej właśnie części Polski znaleźć można kilka ciekawych sklepów oferujących designerskie dodatki wnętrz w modnych kolorach. Ponadto Gdynia to miejsce, gdzie bez trudu znajdziemy profesjonalnych projektantów wnętrz, którzy znają aktualne trendy i pracują w oparciu o modne zestawienia kolorystyczne.