5 trendów we wnętrzach na zimę

Nastały chłodne dni, a o lecie i ciepłym wietrze znowu możemy tylko marzyć. Zimowe dni jednak wcale nie muszą być szare czy smutne, wystarczy odpowiednio zadbać o swoje otoczenie. Drobne zmiany w wystroju mieszkania sprawią, że nabierze ono nowego charakteru, a chandra spowodowana tęsknotą za latem na pewno zniknie. Poniżej przedstawiamy 5 trendów wnętrzarskich modnych w tym sezonie.

1. Marmurowe akcenty
To z pewnością jeden z najgorętszych trendów w tym sezonie. Wbrew pozorom aranżacja wnętrz z marmurowym wyposażeniem wcale nie musi kosztować nas fortuny. W tej modzie przede wszystkim chodzi o akcenty. Marmurowa deska do krojenia, świecznik, taca, podkładki pod kubek, zegar – wystarczy wybrać jeden z tym elementów.

2. Meble ze złotymi elementami
Złote meble to trend, który obecny jest paryskich salonach już od dłuższego czasu, ale z pewnością nie można go pominąć także w tym sezonie. Złoto dodaje wnętrzu elegancji, oczywiście pod warunkiem, że jest stosowane umiejętnie i z wyczuciem. Regał bądź stolik kawowy ze złotymi elementami sprawdzi się w pomieszczeniach urządzonych w stylu klasycznym jak i nowoczesnym.

3. Dywan kilim
To aktualnie prawdziwy król wszelakich podłóg. Można go położyć niemal wszędzie – w korytarzu, salonie, kuchni, a nawet łazience. Dywan kilim ociepli pomieszczenie oraz doda mu oryginalności. Ten jeden, prosty element może zmienić odbiór całego wnętrza.

4. Kuchnia w ciemnych kolorach
Moda na białe kuchnie powoli odchodzi do lamusa. Do kuchni coraz częściej wkraczają ciemne kolory – szarości, grafity, czernie. Projektowanie wnętrz rządzi się jednak pewnymi zasadami – ciemna kuchnia to dobry pomysł, pod warunkiem, że dysponujemy odpowiednią przestrzenią. Takie rozwiązanie raczej nie sprawdzi się dobrze w małym mieszkaniu.
Kuchnia w ciemnych kolorach

5. Błękit i róż
Zima to okres kiedy tęsknimy za kolorami. Aby zachować dobry nastrój, który towarzyszy nam w lecie, warto przemycić kolory do mieszkania w postaci dodatków. W tym sezonie króluje przede wszystkim błękit i róż. Te kolory zaprowadzają w otoczeniu spokój, równowagę, ciepło, dlatego warto je zastosować w zasłonach, dywanie, obrazach czy plakatach. Oszałamiający efekt uzyskamy wybierając błękitny lub różowy fotel do salonu. Jeżeli interesuje kogoś taka elegancka i zarazem subtelna aranżacja mieszkania Gdańsk proponuje wiele sklepów, gdzie znaleźć można piękne dodatki. Warto także śledzić wydarzenia związane z designem, dzięki którym znaleźć można wiele inspiracji na ten sezon.